Rakstītie un nerakstītie likumi

Tev nebūs tapt ievērotam! Kategoriski nedrīkst atklāti darboties vietās, kur ir nepiederoši cilvēki, kuri pat neko ļaunu nedomādami, var to iznīcināt (paņemt un nenolikt vietā). Slēpņus izliek entuziasti, kas iegulda savus līdzekļus, laiku un nereti arī lielu darbu, bet, ja slēpni regulāri izposta, saprotiet paši…

Ja stāsti par šo nodarbi draugiem, centies paskaidrot, kas tieši ir vērtīgākais šajā spēlē, un uzsver pozitīvos piemērus. Motivē jaunos spēlētājus spēlēt godīgi un pēc noteikumiem, jo tā būs interesantāk. Paņem jauno slēpņotāju līdz un parādi kādu labu slēpni. Izvairies rādīt geocaching spēli cilvēkiem, kuri varētu tai traucēt vai kuriem tā noteikti neinteresēs, lai slēpņi paliktu noslēpums no nepiederīgiem, un tos neviens negribētu izpostīt.

Noliec slēpni tajā pašā vietā, kur atradi! Nevis kur pagadās, vai vēl briesmīgāk – Jūsuprāt “labākā vietā”… Tikai slēpņa izlicējs to var darīt, mainot slēpņa aprakstu.

Atradi:

  • pārliecinies, ka netiec vērots
  • paraksties viesu grāmatā (salasāmi!)
  • pārliecinies, ka netiec vērots
  • noliec visu vietā
  • nomaskē, ja nepieciešams
  • ja tiec vērots, bet vēlies piereģistrēties te un tagad – “spēlē teātri”, lai tiktu pie rezultāta

Kad slēpni esi atradis, un ierakstījies žurnālā, tev atradums jāreģistrē arī geocaching.com mājaslapā. Tur ieraksti, kas tev patika un kas nepatika šajā slēpnī. Centies uzrakstīt vairāk par dažiem vārdiem, lai autoram, kā arī citiem meklētājiem, būtu skaidrs ar ko rēķināties. Komentārā nekad neiekļauj informāciju, kas palīdzētu slēpni atrast – tas traucēs spēlēt citiem meklētājiem.

Neievieto slēpņa konteinerī visādus mēslus un ēdamlietas – cigaretes, konfektes, košļenes, izlietotas biļetes, citas drazas, kas nevienam nekad nebūs vajadzīgas. Konteinerī var kondensēties mitrums, kas daudzas lietas bojā. Ēdamais, it sevišķi mežos esošajos slēpņos, piesaista dzīvniekus, kas konteineri izraks un izpostīs (ir precedenti).

Lai arī šķiet, ka esi atradis ideālu vietu slēpnim, tomēr ir vērts pārliecināties, vai tur tāds jau nav izvietots! Mistery tipa slēpņu gala koordinātes nav uzreiz zināmas, tādēļ ir vērts pakonsultēties. Ir nejauka tendence jaunajiem slēpņotājiem, kas vēl neko daudz nav atraduši, izlikt savus slēpņus “virsū” vecajiem slēpņiem. Lai gan joprojām darbojas likums par 160m robežu (slēpņus ieteicams izvietot ne tuvāk par 160m vienu no otra), šos slēpņus nesaprotamu iemeslu dēļ publicē…